ART / Lithographs / Litograph in colors 13767077
*
nr 1376 7077
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
triptych. Olle Kåks + Hans Viksten + Tomas Almberg. Signed. Subject: 11x20cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Triptyk. Olle Kåks + Hans Viksten + Tomas Almberg. Signerad. Motivet: 11x20cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm
Hans Viksten, Swedish painter, born 1926, dead 1987.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday February 1 2021
at 18:14:28
- Bid history
Time
Bidder
Bid
30/1 19:40:14
1
150 kr
1/2 09:52:36
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans viksten litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tomas almberg triptyk
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:54
*
Hans Viksten
Hans Viksten, Swedish painter, born 1926, dead 1987.
nr 1376 7077
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
triptych. Olle Kåks + Hans Viksten + Tomas Almberg. Signed. Subject: 11x20cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Triptyk. Olle Kåks + Hans Viksten + Tomas Almberg. Signerad. Motivet: 11x20cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm
Hans Viksten, Swedish painter, born 1926, dead 1987.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday February 1 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 30/1 19:40:14 | 1 | 150 kr |
| 1/2 09:52:36 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans viksten litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tomas almberg triptyk
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:54



